For at sikre det økonomiske grundlag for HB Familiesvømning fremadrettet, så er det blevet besluttet at alle skal tilmelde sig HB Familiesvømning på forhånd.
Det vil sige at man skal tilmelde sig på normal vis på Herskind Boldklubs hjemmeside i tidsrummet fra d. 3. december 2024 til søndag d. 18. december 2024 (begge dage inklusiv). Derefter lukker tilmeldingen og baseret på hvor mange der er tilmeldt, så bliver det besluttet om der bliver HB Familiesvømning i vinter eller ej.
For den kommende sæson skal der være mindst 18 familier tilmeldte for at der bliver Familiesvømning.
Hvis ikke der er nok tilmeldte så vil dem som har tilmeldt sig selvfølgelig få deres penge tilbage meget hurtigt efter d. 15/12-24.
Har du spørgsmål til ovenstående så tag endelig fat i Asbjørn på asbjorn@thewinthers.com.